Türkiye

YALOVA, KAPILI ÇINAR

kampateşi
Written by Ece

İstanbul’dan bir saatte ulaşayım hem de yeşile doyayım diyorsanız Yalova’yı düşünebilirsiniz. Pendik’ten bineceğiniz feribotla 45 dakika sonra Yalova’dasınız. Şimdi sadece 20 km uzağınızdaki kamp alanına gitmek kalıyor. Biz Kapılı Çınar’da bulunan, aile işletmesi olan Cevizli Bahçe’de kamp kurduk. Başınızın üstünde ceviz ağaçları, hemen yandan akan minik bir nehir, sabah su sesi, kuş cıvıltısı ile uyanmak garanti.

CVNQ5234-min

IMG_5613-min

Kahvaltı alanlarının yanı sıra bir de kamp alanları mevcut. Eğer tesis olsun, tuvalet sıkıntım olmasın diyorsanız Cevizli Bahçe’ye güvenebilirsiniz. Tesisi, emekli albay ve yurt müdürü olan bir aile işletiyor, kahvaltılarını denemedik ama kendi yaptıkları ekmekten tattık, muhteşemdi.  

IMG_7947-min

Eğer çadırınız yoksa üzülmeyin, arayıp rezervasyon yaparak çadır isteyebilirsiniz, seve seve yardımcı oluyorlar. Biz kendi çadırlarımızla gittik ve çadır başına 30 tl ödedik. (2017) Tesis dediğime bakmayın, yine doğayla baş başa bir kamp sizi bekliyor 🙂 bir de bonus olarak doğada minik bir yürüyüşle yakınındaki Kapılı Çınar’a gidebilirsiniz.

IMG_6681-min

 

About the author

Ece

2 Comments

 • Selamlar. Bu hafta sonu (4-5 Ağustos) kamp yapmayı düşünüyorum. Bikaç sorum olacak.
  Ateş yakabiliyor muyuz?
  Dışardan yiyecek içeçek getirebilir miyim? (alkol yok)
  İstediğim yere çadırımı kurabilir miyim?
  Kalabalıklık seviyesi ? Teşekkürler

  • Selam, ateş yakmanıza izin veriyorlar, bunun için hatta yer yapmışlar ve odun da veriyorlar 🙂 Dışarıdan istediğiniz gibi yiyecek ve içecek götürebilirsiniz alkol de dahil. Kamp alanının içinde istediğiniz yere kurabilirsiniz, biz gittiğimizde bizden başka sadece bir çift vardı. Ama şimdi nasıldır bilmiyorum.
   Sevgiler 🙂

Leave a Comment