KUZEY’DE NASIL SICAK KALIRIM?

Eğer üşümemek, tatilinizin zehir olmasını engellemek istiyorsanız ve sizde bizim gibi sürekli dışarıda olmayı, yürüyerek her yeri dolaşmayı seviyorsanız, burayı kesinlikle atlamamalısınız.

Öncelikle kendinize termal kıyafetler seçmeniz lazım. Alt-üst içlik kesinlikle olmalı. Hava alanlardan seçmelisiniz. Daha sonrasında kesinlikle polar kıyafetler seçin. En önemli kısım ise tamamen dışarıda kalan kısmı, yani pantolon, mont ve botları rüzgar ve su geçirmeyen yapıda seçmeniz.

Biz içlikleri giydikten sonra, altımıza su ve rüzgar geçirmeyen pantolon giydik, üstümüze ya yün kazak ya da polar giydik ve en üste ise su ve rüzgar geçirmeyen mont giydik. Ayaklarımıza termal çorap ve üstüne de su geçirmeyen botlar giydik.

Kıyafetlerin yanı sıra cep ısıtıcıları aldık. Watsons ve Decathlon’da bulabilirsiniz. Üzerinize yapıştırmak için Watsons’ tan, ceplerinize ya da ayakkabınıza koymak için ise Decathlon’dan tercih edebilirsiniz.

Son olarak kulaklıklı bere ve atkı almayı da unutmayın. Hatta mümkünse kar maskesi edinmek daha doğru bir karar olabilir.

KUZEY’DE NASIL SICAK KALIRIM?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir