Türkiye

BOZCAADA’DA KAMP

IMG_0467-min
Written by Ece

Gece milyonlarca yıldızın altında uyumayı, sabah kuş cıvıltıları ile uyanmayı özleyince Bozcaada’da çadırda kalmaya karar verdik. Kamp kurmak için yer araştırmaya başladık. Okuduğumuz yazılardan ve konuştuğumuz bir kaç kişiden aldığımız bilgiye göre koylara çadır kurabilirdik. Bunu duyunca tercihimizi akvaryum koyundan yana kullandık. Ancak Bozcaada esnafından jandarmanın gece yarısı çadırı toplatabileceğini veya siz yokken çadırı alıkoyabileceğini duyunca bu sevdadan vazgeçtik ve tesis aramaya başladık. Zaten akvaryum koyuna gidince de çadır kurulmaz levhasını görünce doğru bir karar aldığımızı farkettik 🙂 Böylelikle Bozcaada Camping’i bulduk.

IMG_0879-min

Önce tesisi dolaşarak etrafa baktık ve 2 gece için yeterli olacağını düşündük. Eğer çadırınız yoksa Bozcaada Camping sizin için çadır temin ediyor. Eğer çadırda kalmak istemiyorum derseniz bungalovları da var, 2 ve 3 kişilik seçenekler mevcut.

IMG_0880-min

Kamp alanı ayazma plajına çok yakın. Merkeze uzaklığı da yaklaşık 5 km, önünden merkeze giden minibüsler de geçiyor, değerlendirebilirsiniz. Tesiste barbekü yapabileceğiniz bir alan, bar, ortak kullanımda buzdolapları, tuvalet, banyonun yanı sıra kahvaltı ve yemek imkanı da mevcut.

Çadrınızı istediğiniz alana kurmanıza izin veriyorlar. Ancak bayram dönemi kalabalık oluyormuş, bilginiz olsun.

Bozcaada Camping’in 2018 yılı fiyatları;

-Çadır sizinse gecelik kişi başı 35 tl,

-Çadır onlardansa gecelik kişi başı 50 tl,

-Bungalovlar gecelik kişi başı 70 tl

Her sezon 5’er lira artış yaptıklarını ilettiler.

Bozcaada yazımızı okumak istereniz, tıklayın 🙂

IMG_0374-min

About the author

Ece

1 Comment

Leave a Comment