Türkiye

BOLU, YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

IMG_8730-min
Written by Ece

Yedigöllerle ilk tanışmamız Mart ayında Ankara’dan İstanbul’a dönüşte bir kaç saatliğine mola verme amaçlıydı. İlk kez gidiyor olmanın verdiği ve haritanın bize oynadığı minik bir oyunla kış şartlarında zorlu bir yolculuk geçirdik ama sonunda olmak istediğimiz yerdeydik. Mistik bir ortamda sadece biz, sislerin içinde tüm gölleri tek tek dolaştık, keşif yaptık. Böylelikle daha güzel bir mevsimde kampa gidebilecektir.

IMG_8774-min

Aynı sene Eylül ayında bir gece konaklamalı kampa gittik. Bolu tarafından, yeni yapılan asfalt yoldan gitmenizi öneriyoruz, zira Düzce tarafı inanılmaz güzel olsa da zorlu bir parkur. Yedigöllere İstanbul’dan gidiyorsanız 310 km, Ankara’dan gidiyorsanız 230 km yolunuz var.

IMG_8666-min

Bir haftasonu kamp için ideal. Hiçbir ücret ödemeden milli parka giriş yapabilirsiniz. İçeride sezona bağlı olarak minik bir büfe açık oluyor ancak alışveriş yaparak gitmek en mantıklısı.  Milli parkın içerisinde kullanıma her zaman açık tuvalet var, istediğiniz alana kamp kurabiliyorsunuz, her ne kadar bazı yerlerde yasak olduğu ya da ücretli olduğu söylense de biz, iki seferde bir şey ödemedik ve çadırımızı kurduk.

IMG_4943-min

Sessizlikten yanaysanız bayram gibi kalabalık ya da çok sıcak dönemlerde gitmek pek mantıklı değil, obasını kurup kazan kaynatan ailelere denk gelebilirsiniz 🙂 söylemedi demeyin.

IMG_8681-min

About the author

Ece

Leave a Comment